Gå på guldjakt i våra butiker! Vi har gömt 5 guldsäckar i trä på olika platser i butiken. Om du hittar en guldsäck beger du dig till kassan och får där dra ett presentkort. Varje dag under guldjakten finns det ett presentkort i en av våra butiker runtom i landet som är värt hela 2000 kr!
Guldjakten pågår i Panduro- och Kreatimabutiker fr.om. torsdag 27/8 t.o.m. söndag 30/8. Vinnaren hämtar sitt pris direkt i butiken. En guldsäck per person och dag gäller – så får fler chans att vinna.
Arrangör och vad du behöver göra för att delta
Delta i vår guldjakt genom att hitta en av fem guldsäckar i trä. Guldsäckarna är gömda i alla våra Panduro- och Kreatimabutiker. När du har hittat en guldsäck går du till kassan och får dra ett presentkort. Presentkortets belopp får du reda på när du mottar ditt presentkort. Varje dag under guldjakten finns det ett presentkort i en av våra butiker runtom i landet är värt 2000 kr.
Tävlingen arrangeras av Panduro och pågår i alla butiker från 2026-08-27 till och med 2026-08-30. Genom att lämna din upphittade guldsäck i trä godkänner du ditt deltagande i tävlingen samt dessa tävlingsvillkor.
Behörighet
Du måste vara 18 år och bosatt i Sverige, Norge och Danmark för att delta i tävlingen. Du får enbart tävla i ditt eget namn. Anställda på Panduro och anhöriga till dessa personer får inte delta i tävlingen.
Pris
Vinnarnas pris är ett presentkort (värde 50-2000 SEK). Sammanlagt finns det fem guldsäckar per butik som byts in mot presentkort, när alla guldsäckar är upphittade är prisen slut för dagen. Du kan endast vinna en gång per dag.
Vinsten kan inte lösas in mot kontanter, bytas mot något annat eller överlåtas till någon annan. Vinsten är personlig och eventuell vinstskatt betalas av vinnaren.
Vinnare
För att vinna ett presentkort måste du hitta en guldsäck i trä som gömts i butiken. Guldsäcken (art nr 806657) är ca 15 cm hög, är målad i guld och av FSC-märkt trä.
Du vinner ditt presentkort genom att lämna in din upphittade guldsäck i trä till personalen i butikens kassa. Vinnaren hämtar själv sin vinst i den butik där hen har deltagit i tävlingen. Du kan endast vinna en gång per dag.
Hantering av personuppgifter
Genom att delta i tävlingen samtycker du till att Panduro kan registrera och använda de personuppgifter du uppger för att administrera tävlingen, såsom namn och Instagram-profil. De uppgifter du lämnar om dig själv för att delta i tävlingen, kommer Panduro enbart att använda för att administrera tävlingen. Personuppgifterna kommer inte att användas till marknadsföring. Av skattetekniska skäl och för att verifiera åldern kommer vi även att behöva personnummer och kontaktuppgifter från vinnaren.
Du har rätt att begära information från Panduro om behandling av dina personuppgifter samt att felaktiga uppgifter rättas. All hantering av personuppgifter sker i enlighet med Panduros integritetspolicy. För frågor som gäller hanteringen av personuppgifter eller ändring av felaktiga uppgifter hänvisas till Panduros kundservice.
Tryckfel och oavsiktliga missförstånd
Panduro Hobby AB eller andra parter som medverkar direkt eller indirekt i denna tävling ansvarar inte för eventuella tryckfel eller oavsiktliga missförstånd i samband med tävlingen.
Ansvarig for tävlingen och dataansvarig
Panduro Hobby AB
205 14 Malmö
Sverige
Telefon: 040-552 500
E-post: customercare@panduro.se
Organisationsnummer: 556073-6356
Vid eventuella frågor, kontakta Panduro Hobby Customer Care.
Följ oss gärna på Instagram @panduroofficial och på Facebook www.facebook.com/pandurohobby.se.